PC

Yapımcılar hileye karşı birleşiyor

valorantyoru
 

Valorant ve Destiny 2’nin yapımcıları hileye karşı birleşiyorlar. Riot ile Bungie, oyunlarındaki hile sorununu aşmak için birleşme kararı aldı. Buna göre iki firmanın dava açtığı GatorCheats isimli sitenin hile satışı yaptığı öne sürüldü.

destiny2

GatorCheats karşı ortak hareket edilecek

Sadece Valorant değil bildiğiniz üzere neredeyse her oyunda, oyuncuların en çok şikayet ettiği ve bir türlü çözüm bulunamadığı için sinirlendikleri konulardan birisi de hile kullanan oyuncular. İşte Riot ve Bungie bu duruma bir dur demek için birleşiyorlar.
8 Ocak’ta hile yazılımlarını üretip satışını yapan sitenin, iki firmaya da milyonlarca dolar zarar vermesinin dışında itibarlarına da zarar verdiğini iddia ederek dava açıldı. Hilelerin, Valorant ve Destiny 2 gibi oynaması ücretsiz oyunların para kazanma modelini önlediğini ifade etti.
Firma avukatlarının yaptığı açıklamalarda, “Oyuncu deneyiminin hayati bir parçası, oyunların adaleti ve bütünlüğüdür. Tüm oyuncuların eşit düzeyde durması ve oyunlarda ilerleme konusunda eşit imkanlara sahip olması için muazzam miktarda zaman ve para harcanmaktadır. Oyuncular, başkalarının hile yaptığını veya haksız bir avantaja sahip olduğunu algılarsa, oyunlardan bıkacak ve oynamayı bırakacaktır” ifadeleri kullanıldı.
valo1

Ayrıca GatorCheats’in kurucusu Cameron Santos’un daha önce Bungie tarafından uyarıldığı ve bu doğrultuda satışların durdurulduğu belirtildi. Gator, ilk başlarda uyarıyı dinleyerek oyuncuları yazılımı satmayı durduracağını bildirmişti. Ancak daha sonra kamuoyu önünde, hileleri satın almış olan oyuncular için destek vereceğini açıkladı.

KillerQuick

Merhaba, Ben Berkay Gençdoğan. 21 yaşındayım. İstanbul Beykoz'da oturuyorum. İlk Okulu Şahinkaya İlkokulunda, Orta okulu İshakağa Orta okulunda liseyi ise Celal Aras Anadolu Lisesi'nde okudum. Şuan ise Marmara Üniversitesi'nde Bilgisayar Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam engelleyici algılandı

Reklam engelleyici algılandı