Haber

MSI Yeni Yüksek Hızlı SSD

MSI, yüksek hızlı SSD‘lerini CES 2021‘de duyurdu. Bir çok üretim yelpazesi bulunan MSI, yüksek hızlı SSD’leri ile çağ atlatmayı hedefliyor.

msi

7000 MB/S Hıza Çıkabiliyor

Dünyanın önde gelen bilgisayar parçaları üreten Tayvanlı elektronik şirketi MSI, oyuncular için SSD üretmeye başlayacak. Burada hızlı SSD’lerden yani. 7.000 MB / sn okuma hızlarına ve 6,900 MB / sn yazma hızlarına ulaşabilen PCIe 4.0 NVMe sürücülerinden bahsediyoruz. Şu anda sürücüler yalnızca MSI SSD olarak biliniyor, MSI ilerleyen zamanlarda daha fazla ayrıntı açıkladığında yeni ürünlerin isimleri de elimize geçecektir. Şimdilik yeni SSD’ler hakkında bildiğimiz bazı özellikler, okuma/yazma hızları ve kapasiteleri.

Bu SSD’ler 7000MB/s okuma6900MB/s yazma hızına ulaşabilecek olan SSD’ler, PCI 4.0 bağlantıya ve 4 TB‘a kadar kapasiteye sahip olacak. MSI, TLC NAND bellekler kullanacağını ve metal bir soğutucu bulunacağını söyledi.

MSI SSD 1

Duyuru, MSI’nin ultra ince RTX 3060-toting MSI Stealth 15M de dahil olmak üzere çok sayıda dizüstü bilgisayar ve ekran kartını tanıttığı bu yılki CES 2021 etkinliği sırasında geldi. MSI’ın her şeyden önce oyuncuların ihtiyaçlarını karşılaması gerçeği ona yeni bakış açıları getirebilir, ancak gerçekten, hızlı ve uygun fiyatlı sürücüler burada kilit noktadadır.

Okuma/yazma hızlarının yanı sıra ayrıca MSI, CES 2021 etkinliği kapsamında SSD’lerin TLC Flash bellek kullanacağını ve bunun yanı sıra bir soğutucu ile birlikte geleceğini söyledi. MSI, sürücülerin serin çalışmasına yardımcı olmak için hem MSI dragon rozetine hem de bol miktarda metal yüzeye sahip iki tasarım gösterdi. Tanıtım esnasında herhangi bir RBG özelliği gözükmedi ancak bu RBG olmayacağı anlamına gelmiyor.

MSI Gaming

Bu duyuru aynı zamanda, CES’te de duyurulan Kingston Ghost Tree SSD ile aynı beyanda yer alıyor. Bildiğimiz bir şey varsa o da artık ultra hızlı SSD’ler için elimizde ilerleyen dönemlerde daha fazla seçenek olacağıdır. Duyurulan SSD‘lerin henüz bir model adı şu anlık “MSI SSD” olarak biliniyor. MSI SSD’nin oyunculardan çok fotoğrafçılık ve video alanında çalışan insanların ilgisini çekeceğini belirtiyor. Gösterilen SSD‘de herhangi bir ışıklandırma gözükmüyordu.

KillerQuick

Merhaba, Ben Berkay Gençdoğan. 21 yaşındayım. İstanbul Beykoz'da oturuyorum. İlk Okulu Şahinkaya İlkokulunda, Orta okulu İshakağa Orta okulunda liseyi ise Celal Aras Anadolu Lisesi'nde okudum. Şuan ise Marmara Üniversitesi'nde Bilgisayar Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam engelleyici algılandı

Reklam engelleyici algılandı