PCRehber
Trend

Hwid Ban Nedir ve Nasıl Kaldırılır?

HWID Ban Nedir ve Nasıl Kaldırılır?

Son zamanlarda en çok tartışılan konulardan birisi olan Hwid Ban nedir ve nasıl kaldırılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

HWID Ban Nedir?

Hwid Ban donanımsal bir ban, çeşitli kaynaklarda Hardware ID Ban olarak geçmektedir. Donanımsal ban ekran kartı, ram, işlemci, harddisk gibi parçalardan oluşmaktadır. Donanımların tıpkı bir insan gibi ID numaraları bulunmaktadır. Değerleri normal şartlarda değiştirilemez peki ya anormal şartlarda nasıl değişir? Changer programları bulunmakta ancak güven söz konusu tamamen kullanıcıya aittir.

Fortnite, Valorant gibi multiplayer oyunlar genelde bu tarz bir ban sistemi kullanmayı tercih eder. IP adresi yada hesap değiştirmeniz hiç bir şeyi değiştirmez ID ban atıldığı için ID banı olan parçanın değişmesi gerekmektedir. Bu yüzden bu banlama işlemine HWID ban adı verilmektedir.

HWID Ban Nasıl Kaldırılır?

HWID banı kaldırmak için bir kaç çözüm var.

  1. Anakart değişikliği. (HWID Ban hangi donanıma atıldığına bağlı olarak değişir.)
  2. Spoofer (Donanımların geçici olarak ID numaralarını değiştirmeye yarayan program.)
  3. Sanal Makine 

Ek olarak; HWID Ban bazı durumlarda geçici yani 3, 5 ay gibi süreli olarak atılabiliyor. Ban yediğiniz yer ile kesinlikle üstte ki belirtilenleri uygulamadan iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam engelleyici algılandı

Reklam engelleyici algılandı