Epic GamesHaber

Epic Sunucuları Çökerten Oyun; Star Wars Battlefront II

Bilindiği üzere Epic Games belirli periyotlarla ücretsiz oyunlar dağıtıyor. Bu oyunlar bazen basit bir oyun olurken, bazen de dünya çapında ses getiren bir oyun olabiliyor. Örneğin 2020’de Epic Games Store GTA 5’i ücretsiz olarak dağıtarak tüm sunucuların kilitlenmesine zemin hazırlamıştı. Aynı durum yine meydana geldi. 14 – 21 Ocak tarihlerinde ücretsiz dağıtılan Star Wars Battlefront II, ücretsiz olarak sunulmasıyla birlikte, Epic sunucularında çökertti. EA tarafından sorunun çözüldüğünü söylese de, problem hala devam ediyor.

battlefront2

Star Wars Battlefront II Sevenler Sunucuları Çökertti

2020’de Epic Games Store GTA 5’i ücretsiz olarak dağıtılmasından sonra en çok dikkat çeken oyun olan Star Wars Battlefront II olmuştu. 14 Ocak’tan itibaren ücretsiz olarak verilen Star Wars Battlefront II’nin yoğun bir ilgiyle karşılanması Epic Games’i mutlu etti. Fakat bu yoğun ilgi yüzünden sunucu çöktü. Sadece tek oyunculu moda girebilen kullanıcılar, 623, 918 ve 721 hata kodlarıyla karşılaştı.

EA sunucuların bağlanmak imkansız

Konuyla ilgili açıklama yapan EA, sorunu çözeceklerini belirtti. Firma inanılmaz sayıda oyuncunun aralarına katılmasından dolayı mutlu olduğunu ve sunucuyu geliştireceklerini söyledi. Bu mesajdan 1 gün sonra EA “Sizleri etkileyen sorunu çözdüğümüzü bildirmekten mutluluk duyuyorum. Tüm yeni oyuncularımıza hoş geldiniz diyorum. Güç sizinle olsun” açıklamasıyla problemi çözdüğünü iddia etti.

star wars ba2

Bu açıklamaya rağmen, hala bir çok oyuncu online giriş yapmakta zorluk yaşadıklarını ifade ettiler. Bu da problemin tam anlamıyla giderilmediğini gösteriyor.

KillerQuick

Merhaba, Ben Berkay Gençdoğan. 21 yaşındayım. İstanbul Beykoz'da oturuyorum. İlk Okulu Şahinkaya İlkokulunda, Orta okulu İshakağa Orta okulunda liseyi ise Celal Aras Anadolu Lisesi'nde okudum. Şuan ise Marmara Üniversitesi'nde Bilgisayar Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam engelleyici algılandı

Reklam engelleyici algılandı