PC

Call Of Duty Serisi 2021 İle Devam Edecek

Oyun stüdyosu Activision, bu yılın sonlarına doğru yeni bir Call of Duty oyununun piyasaya sürüleceğini doğrulayan bir açıklama yaptı. Şirket, 2021 yılında seriye yeni bir oyununun ekleneceğini doğrulasa da oyuna dair herhangi bir detay paylaşmadı.

maxresdefault 2
Activision, CFO’sunun yaptığı açıklamayla bu yıl sona ermeden önce yeni bir Call of Duty oyununun piyasaya sürüleceği de doğruladı. Bu gelişme Call of Duty severleri heyecanlandırdı. 2021’e kavuştuk diye sevinirken bu gelişme ile bir an önce sonlarına gelsek demeye başlandı.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ücretsiz hayatta kalma oyunu Call of Duty: Warzone’un başarısının ardından seride yeni bir oyun olacağı düşünülmüyordu. Ancak uzun süredir her sene aksatmadan yeni bir oyunla hayranların karşısına çıkan Activision‘ın 2021 yılında da bu geleneği bozmayacağı açıklandı.

maxresdefault 1

Oyun Hakkında Detay Verilmedi

Activision, toplantı sırasında yeni Call of Duty oyununun bu yılın sonlarına doğru geleceğini doğrulasa da oyuna dair herhangi bir detaya yer verilmedi. Bu nedenle önümüzdeki aylarda gelecek yeni oyunun isminin veya konusunun ne olacağı henüz bilinmese de şimdilik Call of Duty 2021 diyebiliriz.

Activision’ın her yıl yeni bir Call of Duty oyunu yayınlama stratejisi, şirkete büyük kazançlar sağlıyor. Şirket, 2020 yılında Call of Duty’den elde edilen gelirlerin bir önceki yıla kıyasla yaklaşık 2 katına çıktığını açıklamıştı. Her ay 100 milyondan fazla kişinin Call of Duty oynadığı da biliniyor.

Bunun dışında Activision, Soğuk Savaş temalı Black Ops Cold War oyunuyla oyuncuların karşısına çıkmıştı. Serinin yeni oyunuyla beraber ilk günden rekor satışa imza atan firma, aynı zamanda son 12 ayda 3 milyar dolar gelir sağladığını açıklamıştı.

maxresdefault 2 1

Bu durumu göz önüne alacak olursak Activision‘ın seriye ara vermesi hiç de mantıklı bir hareket olmazdı. Peki siz Call of Duty‘nin yeni oyunu için heyecanlı mısınız? Yorumlarda belirtiniz. Diğer haberlerimizi sitemizden görebilirsiniz.

KillerQuick

Merhaba, Ben Berkay Gençdoğan. 21 yaşındayım. İstanbul Beykoz'da oturuyorum. İlk Okulu Şahinkaya İlkokulunda, Orta okulu İshakağa Orta okulunda liseyi ise Celal Aras Anadolu Lisesi'nde okudum. Şuan ise Marmara Üniversitesi'nde Bilgisayar Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam engelleyici algılandı

Reklam engelleyici algılandı