Haber

Açık Dünya Star Wars oyunu yapılıyor

Bir çok oyuna imza atan Ubisoft Massive ekibinin Açık Dünya Star Wars oyunu üzerinde çalıştığı açıklandı. Şuan yapım aşamasında olan oyun hakkında çok fazla detay verilmese de oyunun 2023 sonrasında piyasaya çıkacağı söyleniyor.

Star Wars 1313 2

Yeni Bir Star Wars Oyunu

Disney son olarak Star Wars oyunlarını toplamak için Lucas Film Games duyurusu yapmıştı. Bu duyurunun ardından ise yeni bir Star Wars oyununun Ubisoft tarafından yapılacağı iddia edildi. Lucas Film games açıklamalara göre bu projede anlaşılan Ubisoft, projeyi Massive ekibine emanet etmiş gibi duruyor. Projenin başındaki isimlerden birinin bir çok projede yer alan Julian Gerighty olacağı söylenmişti.

Tabi işin arkasında Massive olunca akla direkt olarak Snowdrop Engine geliyor. Firmanın geliştirdiği bu motor ile yapılacak oyun tamamen açık dünya sistemine odaklanacak. Bu yeni oyunda nelerin olup olmayacağı ve Star Wars hikayesinin neresine konumlandırılacağı ise belli değil.

1283cbd4d374385f1b658f3ab60415cfa1f83751

Lucas Film Games duyurusundan anladığımız kadarıyla Disney oyunlarını kendi kontrolünde tutacak ve firmalar ile işbirliklerine gidecek. Star Wars hakları EA Games firmasında bulunuyor. Fakat 2023 itibari ile bu anlaşma bitiyor. Bu arada EA Games, Star Wars Jedi Fallen Order‘ın devamı üzerinde de çalışmalara devam ediyor. Bu haberler Star Wars sevenlerini bir hayli heyecanlandırsa da 2023 beklemek onlar için biraz zor olsa gerek.

Peki siz yeni yapılacak olan Açık Dünya Star Wars oyunu bekleyenlerden misiniz?

KillerQuick

Merhaba, Ben Berkay Gençdoğan. 21 yaşındayım. İstanbul Beykoz'da oturuyorum. İlk Okulu Şahinkaya İlkokulunda, Orta okulu İshakağa Orta okulunda liseyi ise Celal Aras Anadolu Lisesi'nde okudum. Şuan ise Marmara Üniversitesi'nde Bilgisayar Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam engelleyici algılandı

Reklam engelleyici algılandı